Informace o obci

Vývoj správního území

     V lednu 1974 byly sloučeny obce Rabakov, Veselice a Domousnice. V lednu l980 byly k nim připojeny Řitonice a Skyšice. Do roku  l992  byla obec Domousnice střediskovou obcí.V roce 1992 se Rabakov, Veselice a Řitonice osamostatnily a k Domousnicím byly připojeny pouze Skyšice.

    

     Po roce 1989 bylo vybudováno:

                 

     V Domousnicích 10 rodinných domků, ve Skyšicích 2 rodinné domky. Byla provedena  oprava objektu obecního úřadu, mateřské školy a sportovních kabin.Ve sportovních kabinách byl v nedokončených prostorách  vybudován byt. Ve Skyšicích byl opraven obecní domek  hasičská zbrojnice. Při rodinných domcích vznikla řada podnikatelských aktivit (služby, prodejny, opravny) a to jak v Domousnicích, tak i ve Skyšicích. Dále byla provedena rekultivace skládky a povrchová úprava místních komunikací. Největším dílem byla revitalizace Skyšického rybníka v hodnotě 2,942.000,-- Kč. 80 % nákladů bylo hrazeno z dotace MŽP.

  

     Rozvoj obce je daný stávající strukturou. Důležitou podmínkou pro rozvoj je využití stávajících ploch a to jak pro výrobu, tak i sklady a zemědělskou výrobu. Některé objekty změnily majitele a lze předpokládat, že budou opraveny a využívány k různým činnostem. Objekt zámku má již majitele, který již započal s pracemi na obnově areálu (rozsáhlé úpravy parku, budov). Na pozemcích, které patří k zámku majitel vysázel 8 ha vinic, kterým se zatím dobře daří a slibují na příští léta dobrou úrodu.  Rovněž objekt statku je prodán firmě, která má velké plány na obnovu zemědělské výroby (tato činnost je zatím pouze na papíře, snad v příštích letech bude uskutečněna). Ve Skyšicích  má objekt mrazíren nového majitele a doufejme, že bude řádně využíván.

 

     V obci jsou vyčleněny plochy pro bytovou zástavbu, které jsou v prolukách uvnitř obce nebo na jejich okrajích.


Novinky na Úřední desce
Kalendář
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS. | Editace | Správa webu: Ing. Petr Hanzl | sph.cz